Start Aktualności Akcja "Pomóż Januszowi i Innym"
piątek, 27 styczeń 2017
Plakat akcji

Trwa akcja "Pomóż Januszowi i Innym" fundacji DKMS wspierającej chorych na białaczkę.

Janusz Moczydłowski jest mieszkańcem powiatu puckiego. Urodził się i całe życie mieszka w Helu. Jest szczęśliwym mężem, ojcem, dziadkiem oraz wielkim pasjonatem motocykli. Część swojego wolnego czasu poświęcał na podróże i dopieszczanie swojego motocykla.

We wrześniu Janusz usłyszał diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Od tego momentu jego życie uległo zmianie: "Na dzień dzisiejszy nic nie planuję, bo w każdej chwili wszystko może się zmienić. W czasie choroby moja rodzina jest przy mnie. Mam ogromne wsparcie mojej żony Mirosławy, córki Justyny, która robi wszystko żeby ratować moje życie. Zięć z wnuczkami także dają mi siłę do walki z nowotworem" – mówi Janusz oraz dodaje: "Każdy z nas ma marzenia. Choroba może przeszkodzić w ich realizacji. Ty rejestrując się dajesz nam, pacjentom, szansę na spełnianie naszych marzeń. Przyjdź i zarejestruj się, jako potencjalny dawca szpiku".

POMOŻESZ? BO MOŻESZ  MASZ TO W GENACH

Akcja rejestracji odbędzie się:
Data: 05.02.2017
Godzina: 10:00-17:00
Miejsce: Centrum Organizacji Pozarządowych
Adres: Plac Wolności 2, Puck

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.

Jak to działa? Obejrzyj poniżej film i dowiedz się więcej.
Zajrzyj też na www.dkms.pl

(2 głosów)
Artykuły z dnia
« Czerwiec 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.