Start Aktualności Radio Maryja w Starzynie
sobota, 12 listopad 2016

11 listopada, w Święto Niepodległości w naszej parafii gościliśmy Radio Maryja, które na żywo prowadziło ze Starzyna audycję "Czas Wzrastania".

Audycja rozpoczęła się o godz. 21:30, a prowadził ją ks. Antoni Balcerzak wraz z naszym parafianinem Wojciechem Zielke. Razem z zaproszonymi gośćmi, m.in. uczniami ZSP w Kłanienie, ZS Starzyno wraz z dyrektorem p. Arturem Surmajem, starostą Powiatu Puckiego Jarosławem Białkiem, przedstawicielami Gdyńskiej Stoczni Remontowej „Nauta" oraz paniami Teofilą Sieg i Jadwigą Zielke, rozmawiali o życiu na Kaszubach, o języku kaszubskim, o patriotyźmie i o tym jak przejawia się on wśród młodych. Nie zabrakło również wspomnień z lat wojennych. Rozmawiali o marzeniach Eugeniusza Kwiatkowskiego, inicjatora budowy portu i miasta w Gdyni. Podczas audycji można było wysłuchać utworów religijnych, ale nie zabrakło również utworów w języku kaszubskim m. in. "Kaszebscze jezora" czy "Tu je naszo zemia".

Kto nie mógł wysłuchać audyci na żywo, może posłuchć ją tutaj. Zdjęcia dostępne są w galerii. Serdecznie zapraszamy.

(1 głos)
Artykuły z dnia
« Wrzesień 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  • czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.